Dlaczego ludzie się zdradzają?

365
Dlaczego ludzie się zdradzają?
Dlaczego ludzie się zdradzają?

Zdrada niestety staje się czymś coraz bardziej popularnym, jednakże nie jest to nic nowego – ludzie zdradzali się od setek lat, ale tak naprawdę dopiero od ostatnich 100 lat jest to tak mocno piętnowane. Dlaczego więc ludzie się zdradzają? O tym dowiesz się już za chwilę!

Dlaczego ludzie się zdradzają?

Powodów dla zdrady jest naprawdę wiele

Czasami są to niezaspokojone potrzeby – na przykład brak seksu, bądź też brak zainteresowania ze strony partnera. Często też zdrada jest związana z brakiem jasnej komunikacji. Po latach wspólnego związku zakładamy, że nasi partnerzy zorientują się, czego potrzebujemy. Czekamy na jego/jej inicjatywę – jednakże bardzo często ten moment nie nadchodzi. Czasami zdrada to komunikat, że związek się skończył i musisz się już pożegnać i zaakceptować ten fakt, że jednak nie byliście sobie przeznaczeni.

Zdradę bardzo trudno przeżyć

Nikt w końcu nie chce być zdradzony, ale jednocześnie na ziemi może nie być nikogo, kto nie doświadczyłby zdrady przynajmniej raz w życiu. Zdrada też zazwyczaj oznacza rozstanie.

Czasami zdrada powoduje, że desperacko staramy się zachować ten związek mimo zdrady, ponieważ pokazuje to, jak bardzo zależy nam na gruncie, ile tracimy, przez co nie kończy się to zazwyczaj dla nas dobrze – bo w końcu jak pokazują filmy porno – skoro zdradził/a już raz, to zrobi to ponownie.

Zasadniczą częścią radzenia sobie ze zdradą jest przebaczenie, które nie ma nic wspólnego z zapomnieniem. W końcu zdrady nie da się zapomnieć, jednakże trzeba ją sobie i jemu/jej wybaczyć i iść przez życie dalej – ponieważ im dłużej się na tym zatrzymamy, tym bardziej to będzie nas boleć, i nasza ,,rana” nigdy się nie zabliźni. Przebaczenie jest tutaj rozumiane jako zamknięcie starej fazy związku i rozpoczęcie nowej fazy swojego życia. Owszem, jest to bardzo trudny proces i zwykle trwa on dwa razy dłużej, niż sam związek – ale po tym wychodzimy do ludzi bardziej dojrzali, z nowymi doświadczeniami – i wiemy już, w jaki sposób ominąć powtarzanie błędów, które popełniliśmy w tamtym związku.

Czy da się jakoś zapobiec zdradzie?

Teoretycznie nie – ale da się ograniczyć jej prawdopodobieństwo. W końcu jeśli nie chcesz ryzykować zdrady – to musisz zostać singlem na resztę swojego życia. Jeśli jednak chcesz mieć partnera – to musisz się z tym liczyć. Dlatego też rozmawiaj ze swoim partnerem w szczery sposób – i jeśli kiedykolwiek pojawi się chęć zdrady – to najlepiej przedyskutuj to, a jeśli nie znajdziecie innego wyjścia – to najlepiej rozstać się w zgodzie, niż zdradzać.

5/5 - (2)