Dlaczego lepiej jest kupować militaria z demobilu?

1134
Dlaczego lepiej jest kupować militaria z demobilu?
Dlaczego lepiej jest kupować militaria z demobilu?

Wiele osób, które interesują się militariami, zastanawia się, czy warto jest kupować w sklepach paramilitarnych, czy też lepiej jest kupować rzeczy bezpośrednio do wojska. Co więc jest lepsze? O tym dowiesz się już za chwilę?

Dlaczego lepiej jest kupować militaria z demobilu?

Militaria ze sklepów są gorszej jakości

Nie da się ukryć, że wraz ze wzrostem popularności sprzętu paramilitarnego, coraz więcej firm stara się złapać na ten cały ,,hype” – przez co konkurencja jest coraz większa. Wiadomo wtedy jak to jest – im większa konkurencja, tym niższe ceny, a im niższe ceny, tym niższa jakość danego produktu – i koniec końców na przykład buty, które kupiliśmy w bardzo popularnym sklepie, zaczynającym się na literę ,,M” za około 300zł, okazują się nagle być szmelcem, który jedynie udaje dobry, wojskowy but.

Sklepy z demobilem są z reguły tańsze

Naturalnie kolejną kwestią jest to, że w przypadku sklepów z demobilem, rzeczy te nie kosztują zbyt wiele (naturalnie zależy to od jakości i stanu danego produktu) – ponieważ spodnie w bardzo dobrym stanie – nawet bez kamuflażu możemy znaleźć za niecałe 100 złotych – a najczęściej będą one o wiele lepszej jakości, niż te ,,nowe” od sklepów paramilitarnych. Naturalnie w większości przypadków musimy liczyć się z tym, że są to rzeczy używane, choć jeśli sprzedawca nie jest oszustem i towar jest rzeczywiście dobrej jakości, to nie dość, że korzystanie z niego będzie tanie, to dodatkowo nie zawiedzie nas w nawet najcięższych sytuacjach.

Zalety kupowania w sklepach paramilitarnych

Oczywiście to nieprawda, że zakupy w sklepach paramilitarnych mają same wady – ponieważ w odróżnieniu od zakupu w sklepach, które oferują nam czysty ,,demobil”, w razie problemów możemy zwrócić towar, bądź jeśli nie spodoba nam się on w jakiś sposób – to w ciągu 14 dni mamy możliwość odesłania towaru, ze zwrotem pieniędzy.

Wady zakupu demobilu

Zazwyczaj z niską ceną wiąże się kiepska jakość danego towaru, na przykład w wypadku plecaków typu ,,kostka” z roku produkcji 76 nie powinniśmy się spodziewać cudów. Dodatkowo jeśli sprzęt nam się rozpadnie, to nie mamy żadnej gwarancji na towar, ponieważ nikt normalny nie daje gwarancji na towar z drugiej ręki.

Gdzie warto kupować militaria?

Tak naprawdę zależy to tylko od zachcianki i dostępności towaru. W większości przypadków, jeśli jest okazja kupienia sprzętu w dobrym stanie za małe pieniądze – to zdecydowanie lepiej wybrać demobil – w innym wypadku sklepy paramilitarne powinny zdać egzamin, ale z reguły najlepiej trzymać się z dala od takich firm jak ta na ,,M” – ponieważ z reguły z racji swojej wielkości nie robią sobie one nic z klientów.

5/5 - (6)