Militaria na co dzień – co warto mieć przy sobie?

1111

Wiele osób omija szerokim łukiem sklepy militarne, myśląc, że znajdzie tam tylko broń i sprzęt wojskowy. Nic bardziej mylnego. Sklepy takie oferują całą masę przydatnych rzeczy na co dzień. Mogą zwiększać nasze bezpieczeństwo albo przydać się w codziennych, domowych czynnościach. To też mnóstwo ciekawych przedmiotów, które pomogą nam podczas podróży czy biwaków za miastem. Które militaria przydadzą nam się najbardziej w codziennym życiu? 

Samoobrona 

Ostrożności nigdy nie za wiele. Zwłaszcza w miastach, gdy trzeba się dostać do mieszkania, przechadzając się po ciasnych uliczkach osiedli blokowych. Dotyczy to szczególnie kobiet, które mogą zakupić sobie gaz pieprzowy lub paralizator. Dla panów świetnym wyborem może być niewielki pistolet gazowy lub małe pałki typu tonfa. Ciekawym pomysłem jest też broń hukowa, która nie tylko odstraszy hałasem, ale też może przywołać dodatkową pomoc. Kupić można też specjalne gwizdki alarmowe. Dla bardziej zaawansowanych są bronie na kule gumowe, ale tutaj wymagana jest umiejętność dobrego strzelania. 

Przedmioty szybkiego użytku 

Przedmioty militarne bardzo przydają się w czasie podróży, kiedy nie ma pod ręką przedmiotów kuchennych czy narzędzi. Podstawą każdej torby powinien być porządny scyzoryk, który bez problemu otworzy puszkę czy pozwoli coś odciąć. Na trwalsze materiały przyda się specjalny nóż. Ważna w nocy może być mocna latarka, która rozświetli teren na kilkanaście metrów. Dla bardziej zaawansowanych są noktowizory i termowizory, które lepiej pozwolą się rozeznać w terenie. Dla przezornych ciekawą opcją są też krótkofalówki.

Nie tylko gadżety 

W sklepie militarnym nie znajdziemy jedynie przedmiotów do samoobrony i gadżetów. Można znaleźć tu porządne ubrania, które wytrzymają w terenie dużo dłużej niż ciuchy z tanich placówek. Nie zabraknie tutaj pojemnych toreb, które pomieszczą prowiant na kilka długich dni. Militaria oferują też najtrwalsze i najbezpieczniejsze namioty na rynku. Wybór jest naprawdę przeogromny, dlatego najlepiej wybrać się do sklepu militarnego tuż przed podróżą. 

5/5 - (5)