Jaki samochód wybrać? Analiza rodzaju konstrukcji w zależności od sposobu użytkowania.

1120

W życiu każdego człowieka przychodzi moment w którym dochodzi do nas, że to odpowiednia pora na zakup samochodu. W zależności od statusu materialnego ten moment może nadejść wcześniej lub później. Osoby które mają więcej szczęścia w życiu kupują samochód w chwili kiedy mogą prawnie zacząć prowadzić pojazd, czyli w okolicach osiemnastych urodzin. Ci którzy nie mają tylu pieniędzy będą musieli wstrzymać się z zakupem do czasu w którym zarobione pieniądze pozwolą im na taki zakup. 

Samochód na start

Rozglądając się za pierwszym samochodem, w czasach kiedy nasz budżet jest ograniczony i nie możemy sobie pozwolić na wejście do komisu i wybranie jakiegokolwiek samochodu spośród tych które nam się podobają, najprawdopodobniej nie będziemy skupiać się na analizowaniu tego jaki typ samochodu wybrać. Oczywiście są odstępstwa od tego, przykładowo w sytuacji kiedy dana osoba wybiera się po pierwszy samochód mając kilkadziesiąt tysięcy na koncie. Podobnie może być w sytuacji kiedy ktoś zamierza jeździć samochodem w naturalnym terenie, bo, przykładowo, mieszka w środku lasu w Bieszczadach. Wtedy oczywistym wyborem będzie samochód który dobrze sprawdzi się w terenie. Podobnie będzie w przypadku kiedy ktoś kupuje samochód którym będzie pracował, przykładowo świadcząc usługi transportowe. W takiej sytuacji będzie skupiał się na dostawczakach, a nie samochodach osobowych.

Samochód odpowiedni do warunków

Co w sytuacji kiedy pierwszy samochód mamy już dawno za sobą, a budżet jaki przeznaczamy na samochód jest na tyle duży, że pozwala nam na wybór spośród szerokiej gamy różnych typów samochodów? Wtedy, w teorii, zakup wydaje się  być łatwiejszy, ponieważ nie musimy się ograniczać. Paradoksalnie, może się okazać, że to wcale nie będzie łatwe, ponieważ możliwość wyboru może nas przytłoczyć. To za sprawą tego, że samochodów na rynku jest niezliczona ilość, a wybierając samochodu w podobnym przedziale cenowym najczęściej będą one różniły się od siebie w niewielkim stopniu.

W tym momencie powinniśmy się zastanowić w jaki sposób będziemy użytkować pojazd i jakie mamy względem tego oczekiwania. Jeśli chcemy mały szybki wóz, będziemy rozglądać się za wersjami coupe. Jeśli potrzebujemy dużego samochodu do którego zapakujemy bagaże i wybierzemy się na rodzinną wycieczkę, najprawdopodobniej będzie nas interesował pakowny sedan. Jeśli potrzebujemy aby samochód powinien radzić sobie w terenie, wtedy będziemy interesować się czymś na wysokim zawieszeniu i dużych kołach. Przykładów można mnożyć w nieskończoność, dlatego każdy powinien indywidualnie podejść do tematu.

5/5 - (5)