Motoryzacja na ekranie czyli najlepsze gry dla fanów czterech kółek.

1766

Co łączy pewną część graczy komputerowych i fanów motoryzacji? Oczywiście wspólna pasja do samochodów. Niestety sporty motoryzacyjne to bardzo droga zabawa. Kupno zwyczajnego samochodu którego używamy na co dzień to wydatek kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jeśli mówimy o samochodzie do zabawy, czegoś do ścigania, do offroadu czy do driftu, ceny mogą powalić z nóg. Oczywiście możemy to zrobić mniejszym kosztem, jeśli znamy się na mechanice i sami przerabiamy pojazd, jednak nie każdy z nas zna się na mechanice samochodowej. Kupno samochodu wyczynowego to wydatek rzędu dziesiątek tysięcy, a to coś na co stać niewiele osób. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o grach komputerowych które są wirtualną alternatywą dla bardzo drogich sportów motorowych. 

Dlaczego właśnie gry komputerowe?

Niestety w naszym kraju przyczepia się od lat negatywną łatkę wszystkim grom komputerowym. Robią to głównie ludzie starsi którzy nie są zbyt obeznani z tematem gier komputerowych. Na szczęście to dziwne, niczym nieuzasadnione przekonanie zmienia się, i w gry komputerowe gra coraz więcej osób, również tych starszych. Jak gry komputerowe mogą zadowolić fanów motoryzacji? Otóż na rynku gier mamy kilka bardzo ciekawych propozycji gier komputerowych które opierają się na sportach motorowych. Możemy wymienić gry-symulatory, w których oddajemy się wyścigom w przeróżnych klasach, niezliczoną ilością dostępnych samochodów. Przykładem takiej gry komputerowej może być seria gier Forza Motorsport, seria Gran Turismo, czy jeden z najbardziej zaawansowanych symulatorów samochodowych wyścigów Assetto Corsa.
Oprócz tego możemy wyróżnić gry bardziej arcadeowe, które nie są nastawione na realizm a na frajdę z gry. Przykładami jest jedna z najlepszych tego typu seria gier Forza Horizon, dobrze wszystkim znana seria Need for Speed, czy też mniej popularny Drive Club. 

Co dają nam gry komputerowe?

Przede wszystkim największą zaletą gier komputerowych jest ich cena. Mało kogo stać na zakup samochodu-zabawki. Dzięki grom pozwalającym nam na zabawę na ulicach miast, wyścigi na największych torach, przeprawy w terenie czy też po prostu pozwalającym nam wsiąść za kółko wymarzonego samochodu możemy poczuć chociaż odrobinę tego co czulibyśmy wsiadając za kierownice prawdziwego wozu.

5/5 - (8)